Virtuálny sex

od autora: | 3 decembra, 2021

Dnes môže byť virtuálne prakticky čokoľvek, moderné technológie nepoznajú žiadne hranice. Ak ide o intímne témy, jednou z tých najviac zaujímavých je virtuálny sex. Pod týmto pojmom si možno predstaviť čokoľvek od nevinného flirtovania až po využívanie erotických pomôcok na diaľku. Ak ste zvedaví, čítajte ďalej, dozviete sa.

Čo je virtuálny sex a koho sa najviac týka

Virtuálny sex je založený na uspokojovaní sexuálneho pudu bez reálneho a fyzického kontaktu s druhou osobou. Asi najznámejším príkladom virtuálneho sexu je pornografia, no v tomto prípade ide skôr o pasívne a jednosmerné uspokojovanie.

Naopak, v posledných rokoch dostáva pojem virtuálny sex praktickejší a aktívnejší význam a je založená na rozvoji moderných technológií, najmä internetu.

Virtuálny sex môže mať nasledovné formy a podoby:

  • základnou formou je sexting, čiže chatovanie a zvádzanie či opis sexuálneho styku pomocou písaného slova, prípadne aj cez hlasové správy
  • zaujímavejšou formou je posielanie erotických fotiek a videí, najmä z masturbovania, partneri si vtedy vymieňajú a zdieľajú svoje vizuálne zážitky
  • pokročilou formou virtuálneho sexu je video naživo, čiže cez webkamery, takáto forma býva sprevádzaná aj zadávaním príkazov pri masturbácii
  • v posledných rokoch sa do popredia dostávajú rôzne erotické hračky a pomôcky, ktoré sa dajú ovládať na diaľku cez smartfón a internetové pripojenie

Na základe uvedeného sa týka virtuálny sex buď partnerov, ktorí sa poznajú, alebo neznámych osôb. Vo veľkej miere ho využívajú aj mladí ľudia, ktorí majú málo skúseností s reálnym sexuálnym kontaktom, prípadne ľudia, ktorých potreby nie sú naplnené ich partnerom. Ide tak o virtuálnu neveru, ktorá môže prerásť aj do reálnej.

Virtuálny sex s partnerom? Môže mať pozitívny vplyv

Kto povedal, že virtuálny sex musí byť spojený iba a len s neznámymi ľuďmi či neverou? Práve naopak, čoraz viac využívajú možnosti internetu a techniky aj partneri, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu byť fyzicky spolu. Dokonca to môže mať aj výhody.

Ak ide o krátkodobé odlúčenie, napríklad na pracovnej ceste, cez virtuálny sex môžete ostať v kontakte a zvyšovať si chuť na ten reálny. Zároveň ide o skvelú prevenciu voči nevere, nakoľko partnerovi doprajete, čo potrebuje a to isté platí aj naopak, takže nevzniká žiadna nenaplnená túžba. Navyše, môže to byť zaujímavé a vzrušujúce.

V prípade dlhodobejšieho odlúčenia sú tieto dôvody a benefity ešte silnejšie, no je tu aj jedno riziko. Po istej dobe sa môže stať, že vás už len virtuálne hry nebudú baviť a túžba po reálnom sexe bude silnejšia. V tom prípade je najlepší už len osobný kontakt.

Zároveň však platí: dostupnosť je prvoradá. Virtuálny sex s partnerom môžete mať kedykoľvek a vďaka pokročilým hračkám a pomôckam s ovládaním aj cez smartfóny to nie je problém bez ohľadu na vzdialenosť. Nezáleží na tom, či ste od seba vzdialení iba niekoľko kilometrov alebo ste na opačnom konci sveta, virtuálne ste pri sebe.

Tipy na erotické hračky a pomôcky pre virtuálny sex

Čo sa týka prevedenia virtuálneho sexu, za týmto účelom existujú viaceré hračky a pomôcky, pričom ich spoločným menovateľom je online ovládanie na diaľku.

Tu sú naše tipy na tie, ktoré sú určené mužom a ženám:

Vibračné vajíčka: Vibračné vajíčka sú skvelou pomôckou najmä pre ženy a to preto, že ich môžu nosiť pokojne aj vonku a do práce. Dostupnosť virtuálneho sexu je tak okamžitá, na diaľku sa dajú zapínať aj vypínať a zvoliť sa dá aj samostatný režim vibrácií. Najčastejšie slúžia na stimuláciu vnútra vagíny, no sú použiteľné aj na klitoris.

Vibrátory a kolíky: Pre mužov aj pre ženy sú vhodné na virtuálny sex aj vibrátory alebo vibračné kolíky. Použiť sa dajú do vagíny aj do análneho otvoru, prípadne na stimuláciu bodu G a u mužov zas na stimuláciu prostaty. Samotné zavedenie pomôcky je pochopiteľne na vás, no jej ovládanie, najmä intenzitu vibrácií, môžete nechať na partnera.

Masturbátory na penis: Špeciálne pre mužov sú určené masturbátory určené na stimuláciu penisu. Môže ísť o umelé orály, vagíny alebo anály, prípadne o masturbátory s nasadením na penis, ktoré pracujú automaticky. Ak sa jedná o tzv. smart masturbátory, je možné ich spárovať s aplikáciou v smartfóne a tak sa dajú ovládať na diaľku.

Hračky pre elektrosex: BDSM a rôzne fetiše sú čoraz častejšie aj v našich spálňach, nie je preto dôvod, aby sa netýkali aj virtuálneho sexu. Najlepším príkladom ich využitia pre virtuálny sex sú hračky určené pre elektrosex, najmä rôzne svorky a štipce na bradavky či genitálie. Ovládanie intenzity elektrického prúdu je cez internet.

Najlepší výber aj ceny ponúka virtuálny sexshop

virtual sex shop

Nielen sex, ale aj nákup spomínaných pomôcok a hračiek môže byť virtuálny, čiže v online priestore. Internetové sexshopy majú oveľa širší a bohatší výber, či už ide o typy a druhy, ale aj prevedenia, veľkosti, farbu, materiál alebo dodatočné funkcie.

Prečo siahnuť po online sexhope namiesto kamenného?

  • asi najlepším dôvodom sú pohodlie a diskrétnosť, tovar si môžete prezrieť z domu a anonymne, dokonca takto získate aj viac informácií
  • nakupovanie je jednoduché a rýchle zároveň, za pár minút si prezriete detaily jednotlivých produktov rýchlejšie, ako pri osobnom nákupe
  • ušetríte na cene, internetové sexshopy majú spravidla vždy lepšiu cenu, ako tie kamenné, zároveň majú aj oveľa viac rôznych akcií a zliav
  • na jednom mieste nájdete všetky druhy pomôcok a máte možnosť si ich veľmi rýchlo porovnať, sexshopy majú aj pokročilé funkcie filtrovania a vyhľadávania

V online sexshope nakúpite cez počítač aj cez mobilný telefón a zaplatiť môžete cez internet aj na dobierku. Doručenie prebieha kuriérom k vám domov alebo na odberné miesto v Zásielkovni, nákup je anonymný a môžete ho využiť aj na darček.

Na rozdiel od nakupovania v kamennom obchode si cez internet pozriete oveľa viac informácií. Áno, pomôcku síce nevidíte naživo a nemôžete ju vyskúšať, ale to platí v drvivej väčšine prípadov erotických hračiek. Veľkým plusom nakupovania cez internetový sexshop je anonymita a diskrétnosť, aj balíček je neoznačený a bez reklamy!